עורך דין פשיטת רגל רונן דלאל הסדר חוב
עורך דין רונן דלאל
עורך דין רונן דלאל

עורך דין רונן דלאל - עורך דין מומחה לפשיטת רגל, דיני חובות והוצאה לפועל.

הסדר חוב

המונח "הסדר חוב" הוא מונח משפטי המתאר מצב שבו בעקבות קשיים בפירעון החוב על ידי החייב חל שינוי בתנאי פירעון החוב לטובת החייב. את ההיגיון העומד מאחורי הסדרים מן סוג הזה ניתן לתאר בצורה טובה בעזרת הפתגם הידוע "עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ". משמעות הדברים היא שיש מקרים בהם החייב נעדר את היכול לפרוע את חובו בצורה מלאה וחייו הופכים להיות מרוץ חסר תוחלת לתשלום החוב ולסגירת המינוס. במקרה כזה נוצר אינטרס משותף, לחייב ולנושים גם יחד, לאפשר פריסה נוחה של החוב ובעיקר להגיע להסכמה באשר לסכום ראלי שאותו יצליח החייב לשלם. במקרה כזה הנושים לעיתים נאלצים לוותר על חלק מהחוב אך הם מבינים שהדבר נעשה לטובתם כי רק כך ובדך הזו הם יוכלו לקבל לפחות חלק מהכספים המגיעם להם.
חשוב לציין שמלבד הגעה להסדר חוב מול הנושים קיימים מסלולים נוספים להתמודדות עם חובות ולמחיקת חובות. המסלול הנפוץ ביותר הוא הליך של פשיטת רגל המכונה כיום הליך חדלות פירעון. מדובר בהליך שלוקח מספר שנים ובמהלכו נקבעת לחייב תוכנית שיקום כלכלית המתואמת לו באופן אישי, מתחשבת במצבו האישי והמשפחתי ומיועדת ליצור מסגרת שבה יוכל החייב לפרוע חלק גדול כמה שיותר מהחוב. בסיום התהליך במידה והחייב שיתף פעולה ועמד בתנאים לפירעון כפי שנקבו עבורו בתוכנית השיקום הכלכלית, זוכה החייב להפטר כלומר יתרת החוב שאין ביכולתו לשלם לא נזקפת עוד לחובתו. על אף היתרונות הרבים שבהליך חדות הפירעון אין כל ספק כי מדובר במוצא אחרון. לפני שמגעים למצב של פשיטת רגל כדאי ומומלץ לנסות ולפתור את הדברים בדרך של הידברות ומשא ומתן עם הנושים והגעה להסדר חוב.

מתי כדאי לעשות הסדר חוב

היתרון הגדול ביותר של הגעה להסדר חוב אל מול הליכי חדלות פירעון ופשיטת רגל הוא שהסדר החוב מתנהל מחוץ לכותלי בתי המשפט והרחק ממסדרונות לשכות ההוצאה לפועל. מחיקת חובות באמצעות הגעה להסדרי חוב היא הדרך המומלצת ביותר על ידינו. בדרך זו ניתן חופש לצדדים לנהל את המשא ומתן בדרך המתאימה ביותר בעבורם בלא התערבות חיצונית מצד שופטים או רשמים של ההוצאה לפועל. כדי לנהל משא ומתן מקצועי מומלץ לפנות לעורך דין הוצאה לפועל המתמחה בתחום של הגעה להסדרי חוב. במשך השנים ניהלנו תיקים רבים של חייבים וסייענו לאנשים רבים לצאת מהחובות. הניסיון והידע המקצועי הרב שצברנו מלמדים בברור, הצורה הפשוטה ביותר והדרך המהירה ביותר להיפטר מהחובות היא על ידי הגעה להסדר חוב מול הנושים.
נושים רבים לא ממהרים לוותר כל כך בקלות על כספם ולהגיע להסדרי חוב עם חייבים. לכן, כדי להצליח ולהביא את הנושים להבנה שהסדר חוב מקל הוא הפתרון הטוב ביותר גם בעבורם נדרשת עבודת משא ומתן עדינה ומתוחכמת. למשרד עורכי דין דלאל, ערד ושות' ניסיון רב שנצבר לאורך השנים בניהול משא ומתן לצורך הגעה להסדר חוב. רוב תיקי ההוצאה לפועל נפתחים על ידי בנקים או חברות מסחריות גדולות וגופים גדולים וחזקים אחרים שיכולים להרשות לעצמם לשכור שירותים של משרדי גבייה אך יחד עם זאת בחלק מהמקרים מדובר דווקא בנושים פרטיים ובמקרים רבים תיקי הוצאה לפועל כוללים נושים רבים מכל הסוגים והמינים. עם כל אחד מהנושים הללו צריך וניתן להתנהל באופן שונה על מנת להצליח ולהגיע להסדר חוב מוצלח. נדרשים ידע וניסיון רב על מנת להצליח לנהל משא ומתן יעיל ואפקטיבי מול כל נושה ונושה.

שתפו את המאמר לחברים:

Print
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
עוד רונן דלאל אייקון חץ
דילוג לתוכן